Lotus Hotel
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Fitness/Gym Fitnesscenter |
| Barnvänligt Barnsängar | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma Lotus Hotel Porto Alegre, som ligger cirka 20 minuter till fots från Metropolitan-katedralen, har WiFi i hela boendet och en parkering. Tack vare sitt behändiga läge ligger detta hotell nära Sao Pedro-teatern.
Porto Alegres centrum kan nås inom 20 minuters promenad. Se till att besöka Museu do Esporte endast 350 m från det bekväma hotellet. Gästerna kommer också att uppskatta närheten till Praca Osvaldo Cruz, som ligger mindre än 12 minuter bort till fots. Inte långt från Lotus i Porto Alegre hittar gästerna Julio de Castilhos-museet. Tunnelbanestationen Rodoviaria tågstation är belägen mindre än 600 meter bort.
Rummen har parkettgolv samt skrivbord för gästernas bekvämlighet. Dessa rum på detta boende har också parkettgolv. De privata badrummen är utrustade med badlakan och handdukar.
Hotellet erbjuder en frukostbuffé som serveras dagligen. Restaurangen NB Steak Ramiro Barcelos erbjuder ett urval av rätter, cirka 6 minuter till fots från Lotus.
- Lokala sevärdheter
- Bourbon Shopping Mall3,7 km
- Matriz Square1,3 km
- Total Shopping Mall200 m
- Cultural Center Usina do Gadometro2,7 km
- Guaiba Bridge3,1 km
- DC Shopping Mall2,9 km
- São Pedro Theatre1,8 km
- Porto Alegre Contry club4,7 km
- Central Public Market1,3 km
- Farroupilha Park1,4 km
- Flygplatser
- Porto Alegre Flygplats6 km
- Tågstationer
- Bus Central Station600 m
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Bagageförvaring
- Omklädningsrum
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Fitnesscenter
Service
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Porto Alegre från Lotus Hotel & Hostel?
Mellan Porto Alegre flygplats och Lotus Hotel & Hostel är det 5 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Lotus Hotel & Hostel?
Lotus Hotel & Hostel erbjuder gästerna privat parkering. - 🚎
Finns det några hållplatser bredvid hotellet?
Den närmaste busstationen till hotellet är Ernesto Alves (nära) och den närmaste tunnelbanestationen är Rodoviaria tågstation (mindre än 600 meter bort). - ❓
Ingår frukost i priset under vår vistelse på detta hotell?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med detta hotell. - 💵
Vad är priset för ett rum på Lotus Hotel & Hostel?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Lotus Hotel & Hostel är 14$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Lotus Hotel & Hostel?
Gästerna på Lotus Hotel & Hostel kan betala med American Express, Mastercard och Visa samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Lotus Hotel & Hostel?
Lotus Hotel & Hostel erbjuder Comfort Trebäddsrum, Comfort Dubbelrum och Fyrbäddsrum att välja mellan.